Granulator do kabli - linia do recyklingu kabli GREEMMAN GMK RECO - Mistra
Granulator do kabli i wiązek samochodowych                    Granulator do recyklingu kabli RECO130 jest najbardziej kompaktową maszyną do separacji kabli jaką posiadamy w ofercie. Maszyna posadowiona jest na konstrukcji stalowej w której zabudowany jest separator grawitacyjny, dzięki temu granulator do kabli zajmuje niewiele miejsca i jest łatwy w transporcie. Seria Reco firmy GMK Mistra powstała dzięki kooperacji z Koreańską firmą GMK. W liniach do recyklingu wykorzystujemy silniki Siemens, natomiast pozostałe elementy oparte są na komponentach LG. Zapewnia to maksymalną trwałość i niezawodność linii. Firma posiada magazyn części zamiennych zlokalizowany bezpośrednio przy fabryce Mistra. Granulator kabli typu Reco jest samodzielną jednostką, do pracy wymagane jest jedynie podłączenia energii elektrycznej. Umożliwia on odseparowanie miedzi lub aluminium ze złomowych kabli, przewodów i wiązek samochodowych. Maszyna charakteryzuje się bardzo dobrym stopniem czystości materiału wyjściowego.

Maszyny do recyklingu kabli

Parametry techniczne granulator do kabli


    Zalety linii do recyklingu kabli RECO:


    
 • Prosta instalacja i obsługa - wystarczy rozładować linię i podłączyć zasilanie aby maszyna była gotowa do pracy.
      
 • Automatyczny system pracy
      
 • Tania i łatwa konserwacja.
      
 • Szybki serwis posprzedażowy i dostęp do części zamiennych
      
 • Niskie koszty eksploatacji
      
 • Solidna i trwała konstrukcja

  Granulator do kabli maszyny do recyklingu kabli

  Montaż lini do recyklingu prowadzony jest przez techników firmy Mistra.             Maszyna RECO130 jest zaprojektowana przede wszystkim do recyklingu kabli i przewodów. Urządzenie można zastosować również do innych materiałów, gdzie wymagana jest granulacja i separacja dwóch składników o różnym ciężarze właściwym. W tym systemie separacja realizowana jest metodą na sucho przy pomocy powietrza. W ofercie posiadamy również granulatory na mokro ze stołem wodnym. W przypadku zainteresowania maszyną o większej wydajności zapraszamy do kontaktu, nasi technicy dobiorą odpowiednią technologię.

  Granulatory do kabli - parametry

  Granulatory do kabli i odzysk miedzi z kabli

             Procedura pracy - linia do recyklingu kabli

             Operator wrzuca materiał równomiernie do leja zasypowego skąd wpada do granulatora, obracające się noże rozdrabniają go na mniejsze fragmenty. Pokruszony materiał stopniowo przechodzi przez sito na stół wibracyjny. Strumień powietrzny służy do oddzielania lżejszych i cięższych cząstek materiału. Po separacji metal ( miedź lub aluminium) trafiają do jednego zsypu natomiast drugim transportowane jest tworzywo.
  Budowa granulatora kabli - maszyny do recyklingu kabli, przewodów i wiązek samochodowych
             Serwis i części zamienne zapewniane są przez firmę MISTRA która od 50 lat zajmuje się produkcją maszyn do recyklingu. Bieżąca konserwacja i czyszczenie realizowane są przez operatora maszyny, istnieje możliwość wykonania testów i prób na granulatorach demonstracyjnych które posiadamy w naszej firmie. Zachęcamy do przywiezienia próbek kabli celem wykonania testów na własnym materiale.

  Granulatory do kabli do odzysku miedzi młyn przewody wiązki elektryczne


  Granulator do kabli wydajność do 150 kg/h RECO 130 GMK MISTRA


  Granulator do kabli wydajność do 250 kg/h RECO 200 GMK MISTRA


  Linia do recyklingu kabli - maszyny do odzysku miedzi z kabli


  Maszyny do recyklingu kabli

  Linia do recyklingu chłodnic samochodowych separacja metalu